2025. július 7-én elhunyt Rajki István aranykoszorús cukrászmester, a Békéscsabai Ipartestület elnökségi tagja.
A hírt a Békéscsabai Ipartestület tette közzé a Facebook oldalán.
Rajki István Medgyesegyházán született. 1973-ban végzett cukrászként. 1977-ben a hódmezővásárhelyi Vendéglátóipari Szakközépiskolában érettségizett. Cukrász mestervizsgáját 1980-ban szerezte meg.
Szakmáját 1973 óta gyakorolta, 1984-től egyéni vállalkozóként. Ettől az évtől kezdve foglalkozott cukrásztanulók képzésével is. A folyamatos fejlődés eredményeként 1990-ben készült el a minden igényt kielégítő cukrászműhelye, amely a kapacitásbővítés mellett a szakmai képzés magasabb színvonalát is magával hozta. Évfolyamonként 6–8 tanuló gyakorlati képzését biztosította, akik többször bizonyítottak iskolai és országos versenyeken is. Számos ma ismert cukrász nála tanulta a szakma csínját-bínját. A 2012/2013-as tanévben a Szakma Kiváló Tanulója versenyen cukrász szakmában II. helyezést, 2013/2014-ben III. helyezést ért el a nála felkészült cukrász tanuló. Célja a képzés folyamán mindig az volt, hogy az általa oktatott tanulók a termelő műhelyekben a szakmájuk bármely területén önálló munkavégzésre legyenek képesek. Szakmaszeretetre és hivatástudatra nevelte.
A munkája mellett a cukrász szakma szakmai felügyeletével is foglalkozott, részt vett a gyakorlati képzőhelyek ellenőrzésében, mestervizsga bizottság tagi és elnöki teendőinek ellátásában.
Elismerései:
2005 – IPOSZ „Aranykoszorús” cukrászmester
2011 – VOSZ „Az év vállalkozója, az év cukrászmestere Békés megyében”
2014 – IPOSZ kézműves cukrászatért kitüntetés
2015 – Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete 30 éves jubileumi emléklap
Három alkalommal nyerte el a kamaránk által alapított Kiváló Gyakorlati Képzőhely díjat
2016 és 2024 – Békés Vármegye Kézművese
Búcsúzik tőle az Ipartestületek Országos Szövetsége.
Nyugodjon békében.

Fotó: Győri-Szabó Eliza









