![]() |
-![]() |
![]() |
![]() |
Az Ipartestületek Országos Szövetsége a Hanza Parlamenttel közösen, a KÖVET Egyesület közreműködésével meghívja Önt a
KKV-k környezettudatosságának fokozása
képzés sorozatra.
A képzéseink célja a KKV-k és családi vállalkozások környezeti teljesítményének fejlesztése.
Képzéseink abban segítik a vállalkozásokat, hogy a hulladékhasznosítás, szennyvízkezelés területén:
- tisztában legyenek a jogszabályi előírásokkal,
- megismerjék a technikai lehetőségeket, melyek a termelési és szolgáltatási folyamatokat segítenek környezet-barátabbá tenni.
Ezek a kis lépések:
- jelentősen csökkenthetik a vállalat környezeti terhelését,
- pénzt takaríthatnak meg és
- kedvező színben tüntetik fel a vevők szemében a vállalkozást.
Az érdeklődők a 4 különálló képzés közül akár egyre, többre vagy akár az összes tématerület képzésére is jelentkezhetnek.
A 4 különálló képzés tématerületei:
- körkörös gazdaság lehetőségei - MEGHÍVÓ
- hulladékcsökkentés, hulladékhasznosítás - MEGHÍVÓ
- vízfelhasználás és szennyvízkezelés
- energiatermelés hulladékból
Mind a 4 témakör olyan, amely a jelenleg a leginkább előtérbe lép az európai közgondolkodásban és a magyar kormányzat kiemelt preferenciái közé tartozik a következő években. Az IPOSZ már korábban is csatlakozott a köztársasági elnökünk ama felhívásához, amely a vízgazdálkodással kapcsolatos összefogást és tevékenységet sürgette. Azok az európai szövetségek, amelyekben az IPOSZ tag, szintén a zászlójukra tűzték ezeket a feladatokat.
Ezért az IPOSZ is szeretne a maga szerény módján hozzájárulni ahhoz, hogy a magyar mikro és kisvállalkozások, mindenekelőtt az IPOSZ tagsága megfelelő információkat kapjon az ezeken a területeken folyó európai tevékenységekről, a továbblépés irányairól és lépést tudjon majd tartani a lakosság és a piac gyorsan változó igényeivel.
Az egyes képzések lebonyolítása, fázisai (tématerületenként, azaz mind a 4 tématerületen azonos módon):
- 1,5 nap interaktív ismeretátadás
témakör általános ismertetése, az EU-s kötelezettségek ismertetése, jelenlegi magyarországi helyzet és konkrét példák bemutatása, vállalaton belüli egyedi projektek kitűzése - Mentorálási időszak
az egyedi vállalati projektek azonosításának, megvalósításának segítése, nyomon követése, továbbfejlesztése - 1,5 nap interaktív foglalkozás
a résztvevő vállalkozások adott tématerülettel kapcsolatos projekt eredményeinek bemutatása, szakmai értékelése, meglévő tervek aktualizálása
Időzítés mind a 4 tématerület képzése esetében
- fázis: 2020. november - 2021. január vége között / az egyes tématerületek végleges képzési időpontjait folyamatosan közöljük
- fázis: 2020. február - 2021. április, egyeztetés alapján
- fázis: 2021. április-május / az egyes tématerületek végleges időpontjait folyamatosan közöljük majd
A képzések formája
Az 1. fázis, az első 1,5 napos interaktív foglalkozás a pandémiás helyzetre való tekintettel mind a 4 képzés esetén online formában kerülnek megrendezésre.
A 2. fázis, a mentorálás, magában foglal egy személyes találkozást is a vállalkozással, mind a 4 képzés esetén, a mentorálás többi részére online is sor kerülhet.
A 3. fázis reményeink szerint meg tud valósulni személyes képzési formában a jövő év tavaszán.
A képzések költsége
Mind a 4 képzésen való részvétel az ipartestületi tagvállalkozások részére ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Jelentkezés
A képzésre az alábbi regisztrációs ív kitöltésével lehet jelentkezni. A sikeres jelentkezésről a szervezők visszajelzést küldenek.Jelentkezési határidő: 2020. november 15.
Ha konkretizálódik a képzések dátuma, tematikája, lebonyolításuk formája, arról természetesen külön üzenetben értesítjük az ipartestületeket.
A képzésekkel kapcsolatban bővebb információt az IPOSZ-nál Rettich Tamástól kaphatnak; e-mail: rettich@iposz.hu, mobil: 06-30-385-6048. A képzése(ke)n való részvételi szándékukat szintén ezen az e-mail címen is jelezhetik az IPOSZ felé.[1] A KÖVET Egyesület bejegyzett programja.